КП БМР БЦТМ
  Правова база Контакти  
 
 

Будинковий облік опалення та ГВП


Файлы для скачивания:

Порядок прийняття в експлуатацію вузла обліку теплової енергії 1223 kb Сохранить на диск
Открыть в новом окне
Порядок прийняття в експлуатацію вузла обліку теплової енергії
Протокол зборів 26 kb Сохранить на диск
Открыть в новом окне
Протокол загальних зборів мешканців будинку

Що потрібно знати про будинковий прилад обліку теплової енергії

   Лічильник тепла – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальний обсяг теплової енергії, використаної за певний час. Для споживача встановлення приладу обліку теплової енергії замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожите тепло (порядок розрахунків див. нижче – п.6).

Орієнтовна вартість встановлення приладу – до 100 тис. грн.

 

Що необхідно, щоб встановити лічильник тепла на багатоквартирний будинок:

 1.      Проведення зборів мешканців будинку

На зборах приймається  рішення про встановлення будинкового лічильника та визначається відповідальний уповноважений, який візьме на себе роль організатора процесу (та в подальшому буде слідкувати за роботою приладу обліку). Це не означає, що потрібно створювати ОСББ – можлива разова самоорганізація власників квартир для встановлення лічильника на будинок.

2.      Отримання технічних умов (ТУ) 

Для встановлення лічильника тепла мешканці будинку звертаються із відповідною заявою до виконавця послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання – КП БМР «Білоцерківтепломережі» для обстеження та отримання технічних умов (ТУ) на облаштування вузла обліку теплової енергії (послуга платна). Термін видачі технічних умов – 10 днів (представники теплопостачального підприємства комісійно обстежують систему централізованого опалення та ГВП у будинку на предмет можливості встановлення лічильників тепла, після чого видаються ТУ або обґрунтована відмова). До заяви на видачу ТУ додається протокол зборів мешканців будинку (копія).

3.      Виготовлення проектно-кошторисної документації

На підставі отриманих технічних умов організація, яка має відповідну ліцензію на виконання проектних робіт, розробляє проектно-кошторисну документацію та погоджує його із теплопостачальним підприємством та з територіальним органом виконавчої влади.

  • Звертаємо Вашу увагу, що всі роботи по встановленню приладів обліку теплової енергії, починаючи з видачі ТУ та виготовлення проектно-кошторисної документації і закінчуючи введенням лічильника в експлуатацію, фахово та якісно виконують спеціалісти нашого підприємства – КП БМР «Білоцерківтепломережа».

4.      Вибір підрядника на встановлення лічильника та монтажні роботи

Після погодження проектно-кошторисної документації спеціалізована монтажна організація проводить встановлення вузла обліку відповідно до проектних рішень.

5.      Введення в експлуатацію (див. прикріплений файл)

Допуск до експлуатації вузла обліку після проведення проектних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт здійснюється представником КП БМР «БЦТМ» у присутності представників споживача та ТО ЦОВМ (територіального органу Центрального органу виконавчої влади у сфері метрології), про що складається відповідний акт.

6.      Порядок розрахунків

Оплата послуг здійснюється за фактично використану теплову енергію згідно з показниками лічильника тепла, які уповноважений будинку надає щомісяця по акту надавачу послуг.

Нарахування оплат за теплову енергію за наявності лічильника здійснюється таким чином – кількість отриманої будинком енергії в гігакалоріях, які показує лічильник, ділиться на опалювану площу квартир будинку – це дає кількість енергії, витраченої на опалення 1-го квадратного метра. Ця складова помножується на вартість 1 Гкал.*, а потім – на площу кожної конкретної квартири. Зрозуміло, що під час розрахунків за показниками лічильника, мешканці платять і за опалення місць загального користування (підвали, сходові клітки, горища).

* Вартість 1 Гкал. встановлює державний національний регулятор – НКРЕКП.

 

  • Періодична повірка лічильника тепла проводиться його власником* відповідно до вказаного міжповірочного інтервалу у паспорті приладу обліку теплової енергії та, як правило, становить від 2 до 5 років.

Перед кожним опалювальним сезоном здійснюється перевірка готовності вузла обліку до експлуатації, про що складається відповідний акт.

* При умові наявності технічної документації та справного технічного стану приладу обліку на підставі письмового звернення мешканців будинку будинкові прилади обліку,  що придбані, встановлені та прийняті в експлуатацію за власні кошти мешканців житлового будинку і знаходяться у їх спільній власності можуть бути передані на баланс виконавця послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання КП БМР «Білоцерківтепломережа» (Рішення БМР від 20 червня 2013 р. № 1008-43-VI).

 

  • Вимоги до вузла обліку теплової енергії: включення до реєстру, можливість зняття архіву; облік опалення та ГВП, модемний зв'язок, обмежений доступ (тільки відповідальні особи). 
  • Про партнерську програму по встановленню будинкових лічильників тепла можна прочитати ТУТ       і на цій сторінці

Джерела фінансування при встановленні та експлуатації засобів обліку централізованого опалення 

Етапи роботи з лічильником

 

    Будинковий лічильник

Лічильник є власністю виконавця послуг (теплопостачальна організація)

Лічильник є власністю споживача (або балансоутримувача будинку)

1. Встановлення лічильника (за його відсутності, включаючи вартість лічильника та монтаж)

Інвестиційна програма виконавця послуг (теплопостачальної організації)

за рахунок власних коштів споживача, інших джерел

2. Повірка лічильника, у т.ч.

2.1. Демонтаж

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.2.Транспортування

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.3. Повірка

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.4. Монтаж

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

3. Опломбування лічильника

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

4. Обслуговування та ремонт

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

  Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" стаття 28 п. 3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України.  Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

 
 
Головна Про підприємство Для населення Для юридичних осіб Правова база Контакти

КП БМР «БЦТМ» - Білоцерківтепломережа © 2012—2021. Создание сайтов - ABC.NET.UA