КП БМР БЦТМ
  Правова база Контакти  
 
 

Щодо фінансової допомоги КП БМР «БЦТМ» для отримання ліміту на природний газ

 

Щодо фінансової допомоги КП БМР «БЦТМ» для отримання ліміту на природний газ

В понеділок 27 листопада 2017 року відбулась прес-конференція для представників місцевих ЗМІ, в якій взяв участь ТВО директора КП БМР «БЦТМ» Сергій Анатолійович Фурсенко. Він проінформував білоцерківців про стан справ з отриманням лімітів на природний газ для забезпечення споживачів сталою послугою централізованого теплопостачання та пояснив, для чого підприємству невідкладно потрібна фінансова підтримка.

Сергій Анатолійович зазначив, що на останній сесії БЦ ради депутатами не був підтриманий проект рішення про надання безповоротної фінансової підтримки КП БМР «БЦТМ» в розмірі 8 млн. грн. Дане питання бурхливо обговорювалося як серед депутатів, так і серед мешканців міста в соцмережах. З метою подальшого уникнення поширення недостовірної інформації, керівник підприємства довів до відома мешканців міста соціальну важливість даного питання та назвав декілька важливих факторів, що спричинили його виникнення: 

 

Держава закріпила забезпечення беззбитковості НАК «Нафтогаз Україна» у відповідному меморандумі між Україною та МВФ, надавши значні преференції цій компанії, та поставивши її на щабель вище від теплопостачальних підприємств. В зв’язку з цим НАК «Нафтогаз» диктує свої умови, не зважаючи на те, що підприємства теплопостачання не зі своєї вини не в змозі своєчасно сплачувати за спожитий природний газ. Зазвичай це пов’язано із неплатоспроможністю населення, невчасною сплатою держави різниці в тарифах за теплову енергію та постійну затримку виплати нарахованих пільг і субсидій, а також встановлення НКРЕКП економічно необґрунтованих тарифів. Підприємство неодноразово зверталося до НКРЕКП з метою встановлення економічно обґрунтованих тарифів, але Нацкомісія їх не затвердила, не зважаючи на те, що постійно зростає ціна на енергоносії, заробітна плата, вартість матеріалів, тощо.

Станом на 01.11.2017р. тільки заборгованість населення міста становила 42 млн. грн.., що в натуральних показниках, а саме – Гкал., складає 32 тис. Гкал (вартість 1 Гкал – 1305,21 грн). Для порівняння, заборгованість станом на 01.11.2015 року становила 37 млн. грн., що в натуральних показниках склало 56,6 тис. Гкал (тариф за 1 Гкал – 659,65 грн). Тобто навіть при зростанні цін на енергоносії та самого тарифу на теплову енергію, заборгованість за послугу централізованого теплопостачання в натуральну величину (в Гкал) суттєво зменшилась. Цей показник роботи підприємства з боржниками свідчить про позитивну тенденцію на зменшення заборгованості.

Станом на 1 листопада 2017 року підприємство заборгувало НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ в 2017 році та попередніх періодах 191 млн. грн. (станом на 01.04.2017 було 264 млн. грн., тобто заборгованість в міжопалювальний період зменшилась на 73 млн. грн). Це свідчить про те, що підприємство активно працює з боржниками, та є позитивна динаміка у зменшенні заборгованості.

Сергій Фурсенко зазначив, що на сьогоднішній день заборгованість держави перед КП БМР «БЦТМ» по різниці в тарифах складає 87 млн. грн. за 2016 рік; 19 млн. грн. за 2015 рік (з яких 11 млн. проведено взаємозаліком лише в листопаді 2017 року). Заборгованість по пільгах і субсидіях за 2017 рік – 21 млн. грн.

На сьогоднішній день КП БМР «БЦТМ» має провести розрахунок з НАК «Нафтогаз України» та вийти на рівень оплати 90% для того, щоб отримати ліміт (номінацію) на грудень 2017 року. Це вимога Постанови Кабміну №187 від 22.03.2017 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», в якому п.12 передбачено, що станом на 23 число та до кінця місяця підприємства теплоенерго повинні вийти на рівень оплати за газ 90%.

З огляду на вищенаведену інформацію потрібно врахувати такий чинник: в 2017 році опалювальний період розпочався 22-23 жовтня. За теплову енергію, отриману в жовтні, мешканці сплачують до 20 числа наступного місяця, а як показує практика – до кінця наступного місяця, і рівень оплати на кінець місяця складає приблизно 85%. Таким чином, послуга з теплопостачання, надана в листопаді, буде оплачена споживачами до кінця грудня 2017 року, а за природний газ для надання послуги у грудні потрібно сплатити до кінця листопада. Це ще один важливий чинник дефіциту коштів для отримання номінації від НАК «Нафтогазу». 

Як висновок з вищенаведеної інформації – не виключена можливість, що без фінансової підтримки міста підприємство залишиться без лімітів на природний газ та самого газу в грудні 2017 року, а місто залишиться без опалення. 

Також керівник КП БМР «БЦТМ» відповів на питання представників ЗМІ щодо роботи підприємства. 

Переглянути відео виступу С.А.Фурсенко можна ТУТ 
 
Головна Про підприємство Для населення Для юридичних осіб Правова база Контакти

КП БМР «БЦТМ» - Білоцерківтепломережа © 2012—2018. Создание сайтов - ABC.NET.UA