КП БМР БЦТМ
  Правова база Контакти  
 
 

Необхідність підвищення ціни на газ (порівняльна інфографіка - фото)

 

Підвищення ціни на газ: чому це необхідно

   "П'ятикратне підвищення тарифів на газ для населення в обмін на світле майбутнє запропонував українцям Міжнародний валютний фонд. Це пропозиція, від якої вже не можна відмовитися. Між жахом без кінця або жахливим кінцем уряд вибирає останнє - тобто різке і чотириразове зростання тарифів на газ для населення вже в цьому році. В Україні відмовляються від колишньої системи, яка гарантувала населенню одну з найнижчих цін на газ в Європі за рахунок дотацій державному монополістові - Нафтогазу" - пише видання "Новое время". Повний текст - за посиланнямhttp://nv.ua/publications/

   "Ми повинні протягом двох років дійти до реальної ціни на природний газ", - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Мовою цифр це означає необхідність підвищити вартість газу для населення в п'ять разів. Вже навесні тарифи почнуть своє стрімке зростання і до кінця року підвищаться приблизно на 280%.

Прозора і єдина ціна на цьому ринку потрібна мінімум з трьох причин. По-перше, щоб стимулювати зростання власного видобутку. Укргазвидобування останні 15 років продає газ по $ 20 за 1 тис. куб. м - у такій ситуації розвивати видобуток практично нереально. Підвищиться ціна - зросте видобуток.

По-друге, добувати в два рази більше - означає фактично позбутися необхідності закуповувати імпортне паливо. Це відбирає у Газпрому зброю політичного диктату і знижує тиск на національну валюту, оскільки щорічно Україна витрачає понад $ 10 млрд на імпорт газу. Це найбільша валютна трата держави.

По-третє, експерти вважають, що ринкова ціна на газ буде потужним мотиватором для впровадження енергозберігаючих технологій, що знизить серед населення споживання блакитного палива на 40% (приблизно на 8 млрд куб. м).

Ця статистика легко корелюється з реальністю. Польща, економіка якої співставна з українською за розмірами і структурою, спалює в рік близько 16 млрд куб. м газу, Україна - понад 40 млрд куб. м. Але навіть на прикладі України можна побачити, як високі ціни допомагають економити. За останні 10 років обсяг споживання промисловими підприємствами знизився на 43%, ТЕЦ - на 40%, бюджетними організаціями - на 17%. І тільки населення, якому завжди допомагала держава, знизило споживання всього на 1%.

"До тих пір поки людина, підприємець не відчує, скільки в реальності коштує газ для опалення, доти він не буде думати про енергоефективність, - запевняє і. о. президента Американської торгової палати Тарас Качка.- Тому я думаю, що насправді, можливо, це жорсткий рецепт, але просте приведення цін до ринкової ціни було б найбільш ефективним механізмом ".
Втім, реформа не буде проходити гладко. Експерти вважають, що це буде дуже складне підвищення тарифів. Нажаль, суспільство хоче реформ, поки вони не стосуються самого суспільства.



Фотогалерея: Необхідність підвищення ціни на газ (порівняльна інфографіка - фото)

 
 
Головна Про підприємство Для населення Для юридичних осіб Правова база Контакти

КП БМР «БЦТМ» - Білоцерківтепломережа © 2012—2024. Создание сайтов - ABC.NET.UA