Кабінет міністрів України затвердив новий порядок надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Про це йдеться в постанові Кабміну №106 від 28 лютого 2015 р., оприлюдненій у вівторок, 17 березня. З текстом Постанови та змінами, що вносяться в порядок оформлення субсидій Ви можете ознайомитися тут.
Тепер на субсидію може претендувати будь-яка сім'я (або будь-яка людина), якщо протягом року ніхто з них не робив одноразової покупки на суму, що перевищує 50 розмірів прожиткового мінімуму (58000 грн). При цьому, під такою покупкою розуміється як річ, куплена в кредит або розстрочку, так і оплата послуг на таку суму. Крім того, це може бути одноразовий внесок за квартиру в споруджуваному будинку.
Всі інші обмеження для оформлення субсидії, що діяли до 1 травня 2015 року, скасовані. Тепер на субсидії можуть розраховувати також і сім'ї, в яких хтось володіє кількома житловими приміщеннями або декількома автомобілями, або в них є працездатні люди, які не працюють.
Крім цього, на субсидію можуть претендувати і ті, хто орендує житло (раніше це було неможливо). У цьому випадку необхідно мати договір оренди житла і відкритий орендарем рахунок на оплату комунальних послуг (для цього треба отримати згоду господаря квартири).
З калькулятором розрахунку субсидії, бланками заяв та декларації Ви можете ознайомитись на сайті Мінсоцполітики.
Як розрахувати обов'язковий платіж
Обов'язковий розмір платежу розраховується в кожному випадку індивідуально і залежить тільки від доходів сім'ї.
Алгоритм розрахунку такого обов'язкового платежу наступний:
1) визначаться середньомісячний дохід - розмір доходу сім'ї за попередні 6 місяців ділиться на 6;
2) визначається дохід на одну людину - середньомісячний дохід ділиться на кількість членів сім'ї;
3) визначається співвідношення доходу сім'ї до розміру прожиткового мінімуму (1176 грн) - дохід на одну людину ділиться на 1176 грн;
4) отриманий вище результат ділиться на 2 і множиться на 15% (базова норма плати за ЖКП). Отриманий таким чином результат становить відсоток обов'язкової плати за ЖКП;
5) визначається розмір обов'язкового платежу сім'ї - відсоток обов'язкової плати за ЖКП множиться на середньомісячний сукупний дохід сім'ї.
ВАЖЛИВО! Слід пам'ятати, що держава повністю покриє субсидією тільки економні сім'ї, в яких не перевищуються соціальні норми споживання послуг ЖКГ (див. інфографіку - фото). Все, що перевищує ці норми, оплачується людиною самостійно. На ці витрати субсидія нарахована не буде.
Фотогалерея: Нові правила оформлення субсидії