Сучасне обличчя теплового господарства міста
У вівторок, 23 червня, міський голова, члени виконкому, представники громадськості та ЗМІ відвідали котельню комбінованого циклу, яка має можливість працювати і на газу, і на дровах по вул. Шкільна,13 після проведеної реконструкції. Всі роботи по заміні застарілого зношеного обладнання на сучасне нове кваліфіковано виконав генпідрядник ТОВ «Білоцерківтеплоенерго».
В ході заходу міський голова Василь Савчук зазначив, що питання скорочення споживання газу сьогодні дуже важливе для України, і міська влада приділяє йому постійну увагу. Нове обладнання, яке встановлено на котельні, є показовим з цієї точки зору.
Заступник міського голови Валерій Гнатюк підкреслив: «Заміна будь-якого котельного обладнання на більш сучасне ефективне дає можливість зменшити споживання газу. Те, що наші тепловики подали достойний проект і виграли конкурс, засвічує фаховість працівників нашого підприємства. В минулому році завдяки їх кваліфікованим пропозиціям місто змогло отримати кошти з державного бюджету на твердопаливні котли, і сьогодні знову є надія, що після погодження проекту Мінрегіонбудом ми отримаємо кошти на будівництво нової котельні».
Що стосується котельні на Шкільній, то тепер по цьому об’єкту ми не будемо залежати від монополіста газопостачання НАК «Нафтогаз», а дітки в ЗОШ №13 не мерзнутимуть в холодну пору року, тому що встановлені твердопаливні котли дозволять забезпечувати учнівські класи теплом по потребі.
Якісно виконаним роботам ми завдячуємо ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» – переможцю конкурсу концесії. Високий фаховий рівень проведених робіт свідчить про серйозність намірів майбутнього концесіонера щодо модернізації теплового господарства міста.
Інформаційна довідка:
Котельня на Шкільній побудована майже 40 років тому в основному для компенсації потреб у опаленні та гарячому водопостачанні ЗОШ №13. До реконструкції була оснащена 6-ма котлами НІІСТУ-5 радянського виробництва загальною встановленою тепловою потужністю 4,26 Гкал/год (після реконструкції 1,08 Гкал/год ) з ККД нижче 80%.
Функціонування таких застарілих типів котлів як НІІСТУ-5 з низьким ККД супроводжувалось перевитратою палива, електроенергії, високим вмістом СО та NOх у відхідних газах та потребувало значних матеріальних та фізичних затрат на обслуговування та ремонт.
У 2014 р. ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» демонтувало все застаріле зношене устаткування та встановило нове високоефективне блочно-модульне котельне обладнання вітчизняних та західних виробників з ККД вище 90%.
При реконструкції котельні було демонтовано все застаріле, як фізично так і морально зношене основне та допоміжне обладнання та відповідно встановлено нове.
З метою скорочення споживання природного газу за рахунок впровадження прогресивних енергозберігаючих технологій (оптимізації процесу спалювання ) та устаткування, підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, удосконалення систем генерування, транспортування та розподілу теплової енергії в котельні встановлюється високоефективне блочно-модульне основне та допоміжне котельне обладнання.
Котловий блок КБ-0,63 тепловою потужністю 630 кВт – 2 одиниці. Котловий блок КБ-0,63 виготовлений на базі жаротрубного котла типу ВК-32 українського виробника – 703 металообробного заводу, у якості палива використовується природний газ.
Велика увага при комплектуванні котлового блоку приділялася вибору пальникових пристроів. Жаротрубні котли облаштовано повністю автоматизованими пальниками Weishaupt WM-G10/3-F ZM.
Також варто зазначити, що газові жаротрубні водогрійні котли «ВК 32» мають зменшені габаритні розміри (у порівнянні з котлами такою самою потужністю), високі економічні, теплотехнічні та екологічні показники, надійність, високий ККД – вище 90%, все це забезпечує економію палива, зменшення викидів забруднюючих речовин, тощо.
З метою скорочення споживання природного газу, оптимізації роботи котлових блоків на котельні впроваджено погодне регулювання відпуску тепла, що дозволяє споживачам уникнути так званих «перетопів» і до 30% знизити споживання тепла будівлею при одночасному підвищенні комфортності в приміщенні. Повна автоматизація технологічного процесу, застосування систем управління, погодного регулювання, бездротової передачі даних та сигналізації дозволяє забезпечити роботу котельні без постійного обслуговуючого персоналу та виключити таке поняття як «людський фактор», тим самим підвищити надійність та безвідмовність експлуатації , значно зменшити трудовитрати на одиницю продукції, знизити її собівартість.
В результаті впровадження заходу економія споживання природного газу склала в середньому 14,3%, зменшення кількості викидів забруднюючих речовин на 5-7%.
За рахунок оптимізації встановленого котельного обладнання та застосування котельних блоків зменшених габаритних розмірів в котельні вивільнилося біля 140 м2 площі.
Враховуючи скрутне становище з енергоресурсами в державі, генеральний підрядник ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» в 2014-2015 рр. у найкоротшій термін реалізувало проект модернізації котельні, встановивши на вивільнених площах додаткове котельне обладнання (два котла «Колві» з дуттьовими вентиляторами тепловою потужністю 400 кВт).
Твердопаливний котел «Колві» серія А 400 вітчизняного виробництва фірми «Euroterm technology», у якості палива використовують деревину вологістю не більше ніж 40 (55) %.
Створений на базі сучасних технологій спалювання твердого палива має оптимальну форму і розміри топки, що футерована шамотним матеріалом, що у свою чергу забезпечує ефективне використання енергії випромінювання. Також топка має низьке питоме теплове навантаження , що зумовлює згоряння твердого палива без утворення сажі. Розрідження у топці створюється димососом, що призначений для видалення димових газів з котла через мультициклон та далі у димову трубу. Очищення димових газів відбувається у високоефективному муліициклоні.
Встановлене твердопаливне обладнання надасть змогу протягом всього опалювального сезону (за виключенням періоду з добовими мінімумами по t зовнішнього повітря -21°С і нижче) замістити природний газ деревиною.
Запроваджена схема комбінованого вироблення теплової енергії має ряд переваг в порівнянні з схемою заміни газового обладнання на обладнання що працює на альтернативних видах палива, це в першу чергу стабільність та якість теплозабезпечення.
Котельня після реконструкціїВидео БЦТВ |