http://10.11.99.20/ua/forabonents/faq?print=1

Запитання-відповідь / Для населення


Порядок перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг

 

Вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що послуга з постачання теплової енергії надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання теплової енергії, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

Виконавець послуги з постачання теплової енергії повинен забезпечити постачання теплоносія безперервно, з гарантованим рівнем безпеки, обсягу, температури та величини тиску.

Постачання теплової енергії для потреб опалення здійснюється в опалювальний період.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» від 21.08.2019 №830, визначення кількості та якості послуги здійснюється відповідно до умов договору: за показаннями вузла комерційного обліку теплової енергії та іншими засобами вимірювальної техніки - для колективного договору, договору з колективним споживачем, договору з власником (користувачем) будівлі, індивідуального договору.

На підставі Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145, під час проведення перевірки відповідності якості надання послуги з постачання теплової енергії параметрам, передбаченим договором про надання такої послуги, виконавець комунальної послуги враховує:

1) своєчасність початку і закінчення опалювального сезону;

2) безперервність надання послуги з постачання теплової енергії;

3) дотримання нормативної температури повітря в житлових приміщеннях;

4) відповідність тиску теплоносія встановленим параметрам тиску.

Визначення якості надання послуги з постачання теплової енергії здійснюється відповідно до вимог договору:

1) за показаннями вузла комерційного обліку - для колективного споживача;

2) за показаннями вузлів розподільного обліку теплової енергії (за їх наявності) або вимог щодо дотримання нормативної температури повітря у житлових приміщеннях (для приміщень без вузлів розподільного обліку теплової енергії) - для індивідуального споживача.

Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Мінрегіону від 22.11.2018 №315 (зі змінами), передбачено нормативну температура повітря у приміщеннях житлових будинків, яка становить:

у опалюваних приміщеннях будинків, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено до 01 жовтня 2005 року,- 18 °C;

у будинках, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено після 01 жовтня 2005 року, та у будинках, проектну документацію на капітальний ремонт яких затверджено після 12 березня 2011 року,- згідно з державними будівельними нормами.

 
Що потрібно знать про заборгованість та її наслідки

Шановні споживачі послуг Тепломережі! Ми дуже вдячні всім, хто своєчасно розраховується за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

     Але на сьогоднішній день споживачі теплової енергії заборгували нашому підприємству близько 30 млн. грн. (і це тільки борги населення).

     Тому просимо Вас звернути увагу! Якщо з якихось причин споживачі вчасно не розраховуються за надані послуги, підприємство змушене звертатись до суду для стягнення боргу в судовому порядку.

     Повідомляємо, що в такому разі на боржників будуть додатково покладені судові витрати та витрати на сплату нарахованих від простроченої суми боргу інфляційних, 3% річних та пені, що передбачено чинним законодавством.

    Важливо!

     Стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з 2010 р. відбувається в спрощеному варіанті – згідно ч.1. ст.95 ЦПК України шляхом видачі судового наказу (без судового засідання та виклику сторін для заслуховування їх пояснень).

     Якщо після отримання судового наказу боржник добровільно не сплатить визначену суму, справа передається в Державну виконавчу службу, яка здійснює примусове стягнення боргу з усіма нарахуваннями + 10% від загальної суми (виконавчий збір).

     Державний виконавець діє згідно ЗУ «Про виконавче провадження»: якщо після передачі справи до Державної виконавчої служби боржник в 7-денний термін не сплатить визначену суму, державний виконавець накладає арешт на кошти, рухоме та нерухоме майно боржника. Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати (на сьогоднішній день мінімальна зарплата – 1218 грн.), то вилученню з подальшою реалізацією для погашення визначеної суми, підлягає житло боржника (навіть єдине) та земельна ділянка, на якій воно розташоване.

     Тому переконливо просимо Вас своєчасно розраховуватись за надані послуги та не допускати накопичення боргів, щоб в майбутньому уникнути додаткових витрат, пов’язаних зі стягненням суми боргу через суди. Закликаємо не доводити справу до суду – так Ви уникнете зайвої витрати коштів і нервів.

Сподіваємось на Ваше розуміння. В свою чергу, Ваші своєчасні розрахунки за надані послуги дозволять нам стабільно забезпечувати Ваші будинки та квартири теплом і гарячою водою.

Соціальний захист
Пам'ятайте!
  • Струмінь води завтовшки з сірник призводить до витікання 500 літрів води на добу.
  • Несправний змішувач у ванній може спричинити витікання 1200 літрів (1,2 м3) води на добу.
  • Несправний змивний бачок може призвести до витікання майже 12000 літрів (12 м3) води на добу.
  • Для виробництва 1 м3 води витрачається близько 1 кВт/год електроенергії.
  • Зниження температури в приміщенні на 10С дає змогу зекономити 7% палива.
  • Неутеплені вікна знижують температуру в житловому приміщенні на 20%.
  • Неутеплені вхідні двері знижують температуру в житловому приміщенні на 8-12%.
  • Незачинені двері і розбите скло на сходовій клітці знижують температуру на 60-70%.
  • Встановлення побудинкових засобів обліку дає змогу зекономити до 30% коштів споживачів на плату за послуги.
  • Встановлення поквартирних засобів обліку дає змогу зекономити до 50% коштів споживачів на плату за послуги.



КП БЦТМ Білоцерківтепломережа © 2024